Rok 2011

Hanička a Renuška

fotečky zde pumicka.rajce.idnes.cz/Hanicka_a_Renuska

 
Krásná vyjíždka po okolí

fotečky pumicka.rajce.idnes.cz/Vyjizdka_zari_2011/

 

 
Procházka na Lagunu na Severní Terase

Více foteček na pumicka.rajce.idnes.cz/Prochazka_po_parku

 

 
Promovideo našich úspěchů 2011

Něco málo foteček ze závodů a procházek v krátkém videu

www.youtube.com/watch?v=VOWXgmeORC4&feature=share

 
Fotogalerie na rajčeti

Doplněny nové fotky na rajčeti více zde https://pumicka.rajce.idnes.cz/

 
Přírustek do rodiny - kobylka Rena

Velkou novinkou je přírůstek do rodiny černá kobylka Rena.

Původ: teplokrevný typ (m: Radůza (ČMB), o: Metan (hafl.))

Na stránkách se nyní budou objevovat i novinky ze světa koní :-)

 
Oblastní výstava psů - Karlovy Vary
Výborná 1

Na výstavu jsem se vydala s kamarádkou Stáňou a její velkou smečkou borderek. Buffynka dostala kinedryl a celou cestu prospala. Výstava byla na závodišti v Karlových Varech. Počasí se vydařilo a opravdu příšerné vedro provázelo celou výstavu.

Buffinka dostala velmi pěkný posudek a vybojovala Výborná 1. Předváděla jsem také borderáka Gaspera - Artush od Apallosek - a ten obržel též velmi pěkná posudek a umístění -  Výborná 2

 

Ústecký psí festival
Vystoupení dogdancingu

Ústecký psí festival - moc jsem se na něj těšila. Na festivalu jsem měla s Abinkou vystoupení na písničku Dana Nekonečného :-) Byla jsem takový předskokan Aleny Smolíkové, která měla vystoupení hned po nás :-)

Abinka vystoupení hravě zvládla a musím říct, že se nám vystoupení povedlo a také doufám, že jsme přinesly trošku sluníčka naší roztančenou sambou, jak nás krásně moderátor uvedl  :-) Naše morální podpora ve složení Pavel, Olinka a Kačka se postaraly o pěkně strávený den ve společnosti mnoha pejsků :-)

Hrádecký tanečník - soutěž dogdancingu

Titul - Míss Sympatie

8.místo

Opět nedělní ráno a budíček v 5:45 a já utíkala na vláček směr Liberec a Hrádek nad Nisou :-) Cesta ubíhala rychle, ale najednou v České Lípě nám byla ohlášena nehoda na trati - auto se na přejezdu srazilo s vlakem :-( :-( cca za 1hodinu přijela náhradní doprava a dovezla nás do Mimoně a jelo se dál. Bohužel jsem nabraly asi 2hodinové zpoždění a mě ujel spoj do Hrádku. Děkuji za pomoc Péťě která sehnala rychle řidiče a sjely pro mě do Liberce jinak bych se asi musela v Liberci otočit a jet zpět do Ústí. Ještě jednou děkuji za rychlý odvoz z Liberce a též rovnou poděkuji Aničce za odvoz zpět do Liberce

Akcička to byla opět povedená i přes nesnáze po cestě se mi to moc líbilo. Byla velká konkurence v naší kategorii 17 závodníků a ještě absolutní vítěz minulého ročníku, který také své vítězství obhájil. Moc gratuluji vítězům. Moc se mi líbily výkony všech závodníků a musím říct, že i nečekaně se svým výkonem jsem byla spokojena.Na hudbu Dana Nekonečného jsme se s Abi oblékly jako havajské tanečnice a dokonce věnovaly porotě i naše rekvizity v podobě banánů :-) (mohlo by vás napadnout že jsem jima daly uplatek ale nebylo to tak :-D :-D  video ZDE

Určitě musím zmínit, že jsem s Abinkou dostala krásné ocenění v podobě Miss Sympatie :-) To mi udělalo obrovskou ale obrovskou radost!! Děkujeme :-)

V neposlední řadě musím zmít vystoupení skupiny Crazy Cats :-) kde jsme natrénovaly sestavu na víkendovce během hodiny a myslím si, že se nám velmi povedla :-) A též ještě mojí kulturní vložku v podobě tance s hedvábným vějířem :-) 

Soutěž dogdancingu o Nymburskou tlapku

5.místo

Nedělní ráno a já místo lenošení v postýlce jsem se vydala s Abi směr Nymburk. Potkala jsem tam užasného človíčka Evču a její šeltičku, která si ze závodů odnesla 4.místo a já a Abi 5.místo :-) Nějak jsme zapoměly sestavu a tak to podle toho vypadalo :-) Též moc pěkná akcička na kterou určitě pojedu i příští rok.

Víkendovka dogdancingu s Vandou Gregorovou

Lucky Drip - 1.místo

Musím začít tím, že na tuto akci budu ještě dlouho vzpomínat :-) Bylo to užasný!!! Perfektní výcvik prima parta a navíc jsme v dogdancingové soutěži Lucky Drip vyhrály 1.místo z 12 závodníků :)

Na víkendovku jsem se vydala s Kačkou a přibalila sebou i Buffinku. Takže i Buffy si zatrénovala :-) Počasí nám pátek a sobotu přálo, takže probíhal výcvik s Vandou a odpoledních hodinách i hodina orientálního tance semnou :-) Moc mě mrzí že jsem propásla hodinu aerobiku s Markétkou, ale bohužel jsme v pátek přijely až na večer. Za to na orientální hodinu snad už nikdy nezapomenu tolik veselých usměvů, které během hodiny padaly jsem dlouho neviděla ostatně přikládám video :-) Video ZDE

Holky si na nás připravily bohatý program od aerobiku přes orient také večerní táborák a již zmíněnou soutěž Lucky Drip. V pátek u táboráku nám byly rozdány rekvizity a hudba a ted už bylo všechno jen na nás. Párkrát jsem si hudbu poslechla měla jsem Dana Nekonečného a šlo se na plac :-) Musím říct, že se Petra Malá uplně trefila do hudby. Prostě nám to sedlo a vytančily si vítězství a že konkurence byla velká :-)

Video ZDE  zde je odkaz na další videa ZDE

1.5.2011

První máj lásky čas aneb voříškiada a předváděčka dogdancingu v Trmicích

Pegginka - 1.místo

Slunečnou neděli po semináři jsem s Kačkou a Jeckie a taky Abinkou, Buffinkou a Peginkou a rádiem (nutná součást naší předváděčky)a to vše jsem vezla za pomoci Kaťi autobusem směr trmický cvičák na kterém se pořádala Májová voříškiada. S Káťou jsem tam měla  předváděčku dogdancingu. Nejdříve jsme předvedly dvojice Jeckie a Buffy :-) a poté sólo Já a Abi a Káťa a Jeckie :-) Představení se líbilo z čeho jsme měla velkou radost.Ještě větší radost mi udělala skoro naše Peggy (mamči pejsek) která vyhrála 1.místo a těsně za námi na 2.místě se umístila krásná Jeckie naší super kámošky Káti.Po ukončení jsme ještě vyzkoušely pro radost pár skoček a tunelu z agi a jelo se domů :-)

Krásnou fotečku děkujeme Lucce B. a Magdě https://www.yannyml.wbs.cz/

                     

30.4.2011

Seminář pozitivní motivace s Petrou Malou a Míšou Palfiovou

S Kačkou a Jeckie jsme se vydaly společně vláčkem do Hrádku nad Nisou kde naše oblíbené instruktorky vedly seminář pozitivní motivace.

Cesta jako vždy utekla a mrknutím oka jsme byly na cvičáku v Hrádku. Seminář parádní opět spousty nových cvičebních postupu jak správně namotivovat pejska. Buffinka se velmi snažila :-) avšak cesta koupání v rybníčku, hrátky s Jeckie a plná soustředěnost při cvičení jí v půlce semináře zmohla a Bufka spokojeně usnula ve své cestovní tašce a kdybych jí nebudila tak se snad probudí až doma :-)  

10.4.2011

Seminář obedience

V neděli se na cvičáku v Trmicích uskutečnil historicky první a doufejme,  že ne poslední seminář obedience :-)

Sešlo se celkem 13 pejsků rozdílných ras. Seminář vedli Hanka a Radek Bohme, kteří obedienci cvíčí v České Lípě kam s Abinkou jezdíme.Postupně jsem probraly všechny cviky, které nás v obedienci potkají. Vyšlo nám i výborné slunečné počasí. Abinka mi udělala velkou radost dle mého cvičila s chutí i když se máme ještě hodně co učit.Na cvičáku bylo připraveno pro všechny i malé občerstvení a atmosféra byla parádní!!

Moc se těším na další tréninky :-) Krásné fotečky:  fotila  Andrea Soldánová najdete  ZDE

 30.3.2011

Závody ZZO - Otevírání studánek ZKO BUKOV

2.místo - 56 bodů

Březnová sobota mě a Abinku vytáhla na závody v nedalékem ZKO Bukov na Střízovickém vrchu. Závody jsme spojily s procházkou, kterou nám zpříjmnila kamarádka Lenka a Marcela s její labradorkou.Holky nám statečně fandily :-)

Slavnostní nástup byl v 9: 15 a já s Abi jsme v 9:30 začínaly jako první poslušnost :-) získaly jsme krásných 56 bodů (max. 60bodů) a vítěz získal 57 bodů :-) takže o kousíček nám uniklo první místo. Rozhodčí byla přísná, ale spravedlivá. Libilo se mi její posuzování.

Z druhého místa jsem měla velikou radost :-) na akci jsem potkala pár super lidiček. Doufám, že je opět na nějaké akci potkám.

 

 7.3.2011 

Závody dogdance - Zimní závod CDA

1.misto

Na závody dogdancingu jsme vyrazily ve složení Káťa a Jeckie a já a Abča. Cesta utekla jako vždy s Káťou velmi rychle. Metro jsme zvládly na jedničku a ted mířily jsme směřem centrum CDA. Velmi mě překvapily krásné prostory výcvikového centra. Porotě zasedla Petra Malá a v naší kategorii startovalo celkem 5 závodníků.

O to větší překvapení, když nás vyhlásily na prvním místě :-) Měla jsem neuvěřitelnou radost :-) Dostaly jsme spoustu krásný cen a Abinka měla největší radost z velkých buvolích kostí :-) Já jásala nad pohárem :-) Radost mi kazolo jen to, že se Kačka a Jeckie neumístily, byly na prvních závodech a předvedly nádherný výkon. Budu držet palečky na další závody :-)

Obranářský závod ZKO Litoměřice

5.místo - kategorie ZZO 58bodů (max.60bodů)

V sobotu 5.3.2011 jsme se zůčastnily pro nás již druhého ročníků obranářského závodů v kategorii ZZO. V naší kategorii bylo 17 účastníků :-) Musím říct, že konkurence obrovská. Bohužel moje nervy se podepsaly na našem výkonu a spletla jsem otočení a 2 body nás stály bednu :-( Na prvních třech místech byly závodníci s počtem 60bodů a to naše kamarádka Jitka s Gardonem na 4.místě s 59body Renata a Zef a mezi pět nejlepších jsem se vešla i já s Abinkou.Těším se za rok na další ročník :-)

fotečky zde : https://borderkylusika.rajce.idnes.cz/Obranarsky_zavod_5.3.2011_LTM/

Video soutěž v dogdance

6.místo

Sice jsme se s pejskama neumístily mezi prvními ,ale vyjádření rozhodčích mi udělalo velkou radost. Určitě zase nějaké video natočíme :-)

rozhodčí: Vanda Gregorová

Bylo moc příjemné a osvěžující kouknout rovnou na trio psíků, kteří předvádějí triky. A navíc všichni moc hezky J . Zejména chválím správné rozvržení – každému psu byl ponechán vlastní prostor pro prezentaci jeho cviků a zároveň jsme viděli i prvky se dvěma psy naráz. Synchronizovaný pohyb dvou psů působí vždy moc hezky, pokud dodržíte stejné tempo, což se ve vašem případě stalo. Líbilo se mi i barevné sladění psovodů a stejné šátky na krku psů, je vidět, že jste si s přípravou daly práci, zamýšlely se nad ní. Na tomto videu byly k vidění zejména klasické cviky z dogdancingu a jako jedny z mála jste si vystačily i bez rekvizit. Pejsky cvičení bavilo a šlo jim, takže doufám, že zkusíte vytvořit nějaké soutěžní dvojice J .

rozhodčí: Kateřina Lerlová

Triky jste předváděly na velmi melodickou a hravou písničku, která se poslouchala stejně dobře, jako se dívalo na vaše veselé pejsky. U všech cviků dávali jednoznačně najevo, že je cvičení baví, měli je dobře zvládnuté i po technické stránce, v mnohým případech nebylo nutné ukázání rukou (a pokud ano, pak se šikovně umístilo mimo záběr kamery, což je ve video soutěži tak dobré, jako na normálních závodech kamuflování tanečními pohyby). Triky byly zvoleny převážně z repertoáru dogdance sestav, sólové jste vhodně čas od času proložily cvičením ve dvojici. Tam není vůbec nutné, aby soutěžící měli stejné typy psů, dogdance je atraktivní také proto, že není doménou jednoho plemene a zaujmout může každý. Pokud vystupuje dvojice nesourodých plemen, pak je jejich hlavní síla ve vyzdvižení předností každého jedince. Což neznamená, že by vaše synchronní cviky nebyly pěkné. Oceňuji i sladěné oblečení, přestože se jedná „jen“ o kategorii triků. Vzhledem k textu písničky by možná bylo pěkné zapojit do několika triků i hrnek kafe, když už ho má písnička za tak výrazný motiv. Při několikátém poslechu jsem si na konci všimla, že se zpívá „I am not boring, I just stick to what I know“, takže opakované záběry mají zcela jasný a vtipný smysl, gratuluji. Video bylo i dovedně prostříhané.

rozhodčí: Lucie Smolíková

Tentokrát mě mile překvapila kombinace dvojic a to netradičně BOC a N. teriéra. Jsem si vědoma, jak těžká je synchronizace obou tak rozdílných plemen, ale musím říci, že triky které jste prováděli dohromady, byly opravdu pěkné. Trochu celkový dojem technického provedení cviků kazil povrch, který pejskům očividně klouzal. Mile mě překvapila souhra mezi psovodem a psem, jak u Petry tak i Katky, ta radost z dogdancingu je na Vašich pejscích vidět. V sestavě je vidět mnoho skvělých kousků jako výskok na záda, face, panáčkování, chůze po zadních, ale bohužel celkový dojem trochu kazí to, že se některé triky opakují. Myslím, že lepší je udělat sestavu krátkou a jednoduchou, než zbytečně dokola opakovat např. slalom, který u poroty není až tolik bodově ohodnocen. Dále je třeba se zamyslet nad vhodnými cviky pro BOC a pro N. teriéra. Nicméně, co vynikne u BOC např. podávání pacek, u malých plemen zanikne, ale je možné zkusit fígl... např. naučit pejska podávat packy na stoličce atd., doufám že Vás obě brzy uvidím na nějaké dogdancing akci.

Do budoucna přeji mnoho úspěchu a zábavy při vymýšlení nových triků.

S pozdravem Lucka Smolíková

17.2.2011

Zimní soustředění Chotěboř s Vandou Gregorovou

složená zkouška F1 - Výborně

Začátkem února jsme se vydali ve složení Já a Abinka a s falešnou březostí i Buffinka a též Káťa a Jeckie na soustředění dogdancingu do Chotěboře. Cesta vláčkem byla složitější, několikrát jsme přestupovaly, ale jako zkušené cestovalelky jsme vše bez problémů zvládli :-)

Ubytované jsme byly přímo v hotelu v Chotěboři kde probíhal i výcvik. Musím říct, že výcvik byl fantastický odvezly jsme si spoustu nových triků a hlavně nových informací. Sešla se prima partička lidiček s rozdílnými plemeny od čivav, papilonů, krásných kříženců, jednoho norfolka a několika borderek :-) Výcvik vedla Vanda Gregorová a Lada Krejčová Šípová.

Součástí soustředění byla zkouška. Přichystala jsme se s oběma pejskama. Šly jsme na řadu uplně jako první :-) Musím říct, že Buffy předvedla výborný výkon složila zkoušku divize C - F1 na Výborně 28bodů (max. 30bodů), moje nervozita, ale bohužel stoupala a Abinku jsem tak ovlivnila, že bohužel jsme zkoušku nestihly v daném termínu. Nevadí napravíme příště. Ještě nás v létě čeká další víkendovka s Vandou na kterou se už nyní těším.

Káťa a Jeckie též nastoupili na zkoušku a uspěšně  splnily :-) Moc gratulujeme :-) Bylo moc super, že jsme tuto akci podnikly společně s Káťou je to prima človíček a těším se na další společné akce :-)

26.1.2011

Video soutěž

Mezi první novinky v tomto roce patří natočení videa s trikama dogdancingu na video soutěž. Za natočení děkuji Olče:-)

Krásné zpracování videa má na svědomí Káťa :-) Děkujeme! Při natáčení byla velká legrace. Určitě to nebude poslední video co jsme natáčely :-) Více o soutěži na www.dogdance.cz

Hrají : Hanička a Abinka + Buffinka &  Káťa a Jeckie