Sporty

Dogdancing

Co je dogdancing...

Sport, kde pes pod vedením psovoda provádí cviky v rytmu hudby (alepoň přibližně) má různé názvy. Nejčastější je tanec se psem, ale teď se začíná hodně používat i mnohem přiléhavější dogdancing. V Anglii je zase nejrozšířenější Heelwork to Music, protože sport vznikl z obedience (heelwork - chůze u nohy; obedience - poslušnost). V Americe se spíše používá Musical Freestyle, v Holandsku zase Canine Freestyle... V podstatě to vše je dogdancing

 

Já s Abinkou se věnuji dogdancingu intenzivně asi 2 roky. Tento psí sport mě naprosto uchvátil. V roce 2010 jsme navštvili různé semináře pod vedením zkušených závodníků. Naše první závody byly Super Dance Dog v Nymburku. Byly to závody na které se nezapomíná a od té doby jsme udělaly kus práce (doufám  :-)) Zůčastnily jsme se nespočet závodů nekteré jsme uspěšně zakončily a stály na bedně, některé jsme nevyhrály presto nás to stále baví. V roce 2010 jsem se s Abinkou zůčastnila našeho prvního Mistrovství ČR v divize D.

 

 

Obedience

Co je obedience...

Českým překladem anglického slova „obedience“ je poslušnost či ovladatelnost. Cílem obedience je naučit psa spolupracovat s psovodem, zadané cviky pes musí vykonávat radostně a zároveň přesně. Zvláštní důraz je kladen na vzájemný vztah mezi psem a psovodem a na schopnost psa pracovat ve vzdálenosti od psovoda.  obedience provádí psovod se svým psem postupně deset cviků. Devět z nich prověřuje poslušnost a ovladatelnost psa, jeden spadá do kategorie pachových prací – jedná se o rozlišení předmětu psovoda.

 

V obedienci jsme uplný nováčkové. Moc se mi tento sport zamlouvá Abinka strašlivě baví. Trošku zápasíme s překusováním v aportu, ale věřím, že se to po pár tréninkách změní. Na obedienci jezdíme na cvičák do České Lípy pod vedením Hanky Bohme. Zatim jsme byly jen na pár lekcí, protože z časových důvodů nemohu na lekce jezdit tak jak bych chtěla. Do budoucna, ale máme velké plány :-) Skládat zkoušky, jezdit po závodech. Tak nám držte palečky :-)